Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Trasa: Od Holuba k Malichovi
Stanoviště: Dr. Emil Holub

Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Myšlenka na založení muzea Dr. Emila Holuba žila v Holicích již od cestovatelova skonu v roce 1902. Naplnit se ji podařilo teprve v roce 1956, kdy vznikla v římskokatolické faře první pamětní síň. V roce 1964 město vernisáží obrazů Bohuslava Suchého otevřelo vedle nedávno dostavěného kulturního domu výstavní síň se stálou pamětní síní Dr. Emila Holuba. Původní holické sbírky postupně obohacovaly muzejní exponáty i z jiných míst a 30. dubna 1966 přivítal první návštěvníky Památník Dr. Emila Holuba. Původní expozice postupem let ztrácela na přitažlivosti, a proto se na začátku druhé dekády našeho století dočkala rozsáhlé reinstalace. Podílel se na ní architekt a herec David Vávra. Od roku 2012 se tak návštěvníci kochají moderní expozicí. Od té doby také památník nese nové pojmenování Africké muzeum Dr. Emila Holuba.

Zobrazit obrázek: Africké muzeum Dr. Emila Holuba
Trocha Afriky mezi muzeem a Kulturním domem města Holic