Cookie Consent by Free Privacy Policy website Naučná stezka Viselce | Holice | město neznámé energie
Úvod > Infocentrum > Turistické trasy, cyklotrasy > Naučná stezka Viselce

Naučná stezka Viselce

Sdílet Facebook Twitter

Mezi Holicemi a obcí Vysoké Chvojno vznikla naučná stezka se zaměřením na lesní hospodaření, kterou vybudovalo Lesní družstvo Vysoké Chvojno. Slavnostní otevření proběhlo 21. října 2011 za účasti starostů okolních měst a obcí a dalších hostů. Celá trasa je pro veřejnost přístupná celoročně, jak pro pěší tak i pro cyklisty.

Stezka je sestavena ze sedmi informačních tabulí, které naleznete na 6,5 km dlouhé trase. Součástí stezky jsou i tři odpočinková místa s lavičkami a odpadkovými koši.

Naučná stezka začíná v Holicích u kulturního domu, nedaleko muzea Emila Holuba. Končí ve Vysokém Chvojně u zookoutku, kde jsou popsány některé volně žijící druhy zvěře v ČR, a ty si může návštěvník z pozorovatelny hned prohlédnout. Na informačních tabulích jsou dále umístěny popisky s obrázky významných dřevin, pro nejmenší návštěvníky různé hry a kvízy. 

Trasa naučné stezky zavede návštěvníky také do arboreta ve Vysokém Chvojně, které má vlastní informační systém a roste tady přes 200 druhů stromů a keřů. V případě zájmu je možné, pro školní i jiné kolektivy, domluvit prohlídku arboreta a zookoutku ve Vysokém Chvojně s doprovodem.

Na tuto akci se podařilo Lesnímu družstvu Vysoké Chvojno získat dotaci a projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV LEADER přes MAS Holicko v nákladu 190 606 Kč.