Cookie Consent by Free Privacy Policy website Africké muzeum Dr. Emila Holuba – Holice | Holice | město neznámé energie
Úvod > Infocentrum > Tipy na výlety > Africké muzeum Dr. Emila Holuba – Holice

Africké muzeum Dr. Emila Holuba – Holice

Sdílet Facebook Twitter

Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Muzeum věnované holickému rodákovi, cestovateli Emilu Holubovi. Jsou zde vystaveny exponáty dovezené z jeho cest do jižní Afriky a nejrůznější dokumenty.

Expozice muzea je zaměřena především na život, expedice a práci Dr. Emila Holuba a jeho manželky Růženy Holubové. Kromě mnoha exponátů z afrických výprav tu uvidíte i vzácné osobní předměty manželů Holubových. Své místo tu mají též následovníci Dr. Holuba, kteří se stejně jako on vydali do Afriky.

Při prohlídce můžete vyzkoušet některý z interaktivních prvků v expozici – tři dotykové obrazovky, kde porovnáte své znalosti o Dr. Holubovi nebo Africe, tajemné skříňky, ve kterých jsou ukryty africké předměty (pracovní list ke skříňkám je možné zakoupit v pokladně). Pro děti je zde dětský koutek, či venkovní africká vesnička s houpadly ve tvaru afrických zvířátek.

Expozice muzea je umístěna v přízemní budově a je plně bezbariérově přístupná. Vstupenky zakoupíte v pokladně muzea u vchodu. Prohlídka muzea trvá cca 60 minut. Začíná shlédnutím 10 minutového filmu o životě Dr. Holuba, jednotlivci si poté muzeum procházejí sami, skupiny nad 15 osob provází průvodce. Komentovaná prohlídka s průvodcem trvá 30–40 minut. Návštěvu skupiny je nutné předem objednat, telefonicky nebo emailem. Pedagogický doprovod školních skupin a akreditovaní průvodci mají vstup zdarma. Parkovat je možné zdarma na parkovišti naproti muzeu. Autobusy mohou stát na přilehlé komunikaci. Domácím mazlíčkům není do muzea vstup povolen.

Holubova 768, Holice
tel.: +420 466 920 476
e-mail: muzeum@kdholice.cz
web: www.holubovomuzeum.cz