Úvod > Infocentrum > Aktuality > 2022 > Pozor na podomní prodej a nabídku služeb na území města

Pozor na podomní prodej a nabídku služeb na území města

13. 9. 2022 |

Vážení občané,
v tomto týdnu neznámé osoby na území našeho města pod záminkou požádaly o přístup do domácnosti. Nejčastěji se představují jako pracovníci energetických společností, prodejci zámků s bezpečnostními prvky nebo např. vystupují pod legendou odečtů vody, kontroly oken, příspěvků na léky či známých rodinných příslušníků. Upozorňujeme občany, ale hlavně seniory, aby byli obezřetní při jednání s cizími lidmi. Je důležité si uvědomit, že tyto osoby dokáží velmi rychle reagovat, nevypadají podezřele, mají příjemné vystupování, jsou komunikativní, slušně oblečení a působí seriózním dojmem. Dveře domu či bytu neotevírejte, aniž byste se přesvědčili, kdo za nimi je. V žádném případě byste neměli cizí osoby zvát do svých domácností. Při odchodu za sebou vždy zamykejte. V Holicích je podomní prodej a nabídka služeb Nařízením města Holic č. 1/2020 zakázán. V případě jakéhokoli podezření na páchání této trestné činnosti se neváhejte obrátit na linku 158.