Úvod > Infocentrum > Aktuality > 2022 > Volební okrsky v Holicích a způsob hlasování

Volební okrsky v Holicích a způsob hlasování

21. 9. 2022

Sdílet Facebook Twitter

Prezident republiky vyhlásil na dny 23. a 24. září 2022 volby do obecních zastupitelstev. V komunálních volbách nelze volit s voličským průkazem. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 14.00 hod.  Seznam volebních okrsků s volebními místy je uveden v následující tabulce:

Číslo okrsku

Volební místo

Bydliště v ulici, městské části nebo v čp.:

Kulturní dům města Holic

Holubova, Husova, Pod Homolí (část od ul. Holubova k ul. Polní), Polní, Tyršova, voliči z čp. 655 a v ul. Dukelská a čp. 502 v ul. Hradecká

Gymnázium Dr. Emila Holuba

Luční, 28. října, Šafaříkova, Ottmarova, Pospíšilova, Na Mušce, Lohniského, Neptalimova, Hradecká, Pod Homolí

ZŠ Holubova

Havlíčkova, Dukelská, Jiráskova, Žižkova, Josefská (od ul. Palackého k restauraci Na Trandě), Nádražní, Palackého, Růžičkova, Bratří Čapků

MŠ Pardubická

Budovatelů, Družstevní, Klicperova, Mládežnická, Pardubická, Sadová, Tylova, Na Povětrníku, Zborovská

ZŠ Komenského

Mjr. Baumanna, Smetanova, Vysokomýtská, Zahradní, Jungmannova, Komenského, Kpt. Jaroše, Pod Parkem, Nerudova,  nám. T. G. Masaryka, Dudychova,  U Kapličky, v ul. Holubova čp. 1, v městské části Roveňsko a Podhráz

Dům chovatelů v ulici Puškinova

5., 6. a 9. května, Puškinova, Vítězná, Josefská (od čp. 1), Zástěrova, Revoluční, Mírová, Šrámkova, Vrchlického, Staroholická (od restaurace Na Trandě k čp. 41)

MŠ Staroholická

Staroholická (od čp. 44 na konec Starých Holic), Hanzlova, Na Balkáně, 1. máje, K Zastávce, Nezvalova, Ve Drahách

Podlesí čp. 91 (bývalé kadeřnictví)

bydliště v místní části Kamenec a Podlesí

MŠ Staroholická

bydliště v místní části Koudelka

V případě, že do schránky neobdržíte volební lístky, budou k dispozici přímo ve volební místnosti v době konání voleb.

Způsob hlasování

Ve volební místnosti volič obdrží obálku, do které vloží upravený volební lístek s kandidáty do zastupitelstva města a následně ji vhodí do hlasovací urny. Na požádání může být voliči vydán i hlasovací lístek.

Volič může volit nejvýše tolik kandidátů, kolik je v Holicích členů zastupitelstva. Zastupitelstvo města Holic bude mít i na další volební období 21 členů.

Jak upravit volební lístek?

1. Označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce před názvem volební strany pouze jednu volební stranu. Tím je dán hlas kandidátům této volební strany v pořadí dle hlasovacího lístku v počtu, kolik členů zastupitelstva obce má být voleno (21).
  2. Označit v rámečcích před jmény kandidátů křížkem toho kandidáta, pro kterého volič hlasuje, a to z kterékoli volební strany. Nejvýše lze označit tolik kandidátů, kolik členů zastupitelstva obce má být zvoleno (21).
  3. Kombinovat oba způsoby a označit křížkem jednu volební stranu a dále v rámečku před jménem kandidáta další kandidáty z libovolných ostatních volebních stran. V tomto případě je dán hlas jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva.

Pokud volič označí křížkem volební stranu, neoznačuje již v této volební straně konkrétní kandidáty.

Pokud volič označí více kandidátů, než kolikačlenné má být místní zastupitelstvo, hlas bude neplatný.